Nástroje pro A/B testování webu

Nejvhodnější nástroje na A/B testing, které můžete ihned začít využívat, omezeně zdarma:

  Increver

increver.cz

V češtině. Increver je zkratkou „increase revenue forever“, která vystihuje jeho funkci – zvýšení tržeb vašeho webu, a to na stálo. Původem český nástroj pro A/B testování a MVT testování. Je doplněný o obsluhu a know-how provozovatelů, odborníků na zvyšování konverzí, kteří osobně vše nastaví, otestují a zajistí. Nemusíte se o nic starat a platíte pouze za výsledky v podobě zvýšení konverzí a tržeb webu.

  Optimcore

optimcore.cz

V češtině. Optimcore umožňuje A/B testování včetně použití vizuálního grafického editoru. Jedná se o český nástroj a tak výhodou je, že podpora vám vždy poradí česky. Využívat jej můžete zcela zdarma. Nejlevnější placený tarif pak stojí 1150 Kč na měsíc.

  Visual Website Optimizer

vwo.com

Visual Website Optimizer je nejlepší „mainstreamový“ nástroj pro A/B testing vůbec. Skvělé uživatelské rozhraní vč. vizuálního grafického editoru. Umožňuje také Split testing a MVT testing. Nejlevnější tarif stojí v přepočtu 1170 Kč na měsíc. Můžete vyzkoušet omezenou (1000 návštěv) trial verzi na 30 dní zdarma.

  Optimizely

optimizely.com

Optimizely je druhým nejlepším „mainstreamovým“ nástrojem pro A/B testing. V základní verzi je na neomezenou dobu zcela zdarma, což je jeho velká výhoda. Příjemné ovládání vč. vizuálního grafického editoru. Umožňuje MVT testing, ale pouze v placené verzi.

  Google Experiments

analytics.google.com

Google Experiments je A/B testovací nástroj, který je součástí Google Analytics. Je zcela zdarma na neomezenou dobu, ale poskytuje velmi omezené možnosti využití. Je vhodný pro začátečníky s A/B testingem, kteří mu chtějí přijít na kloub. Výhodou je propojení s dalšími metrikami Google Analytics.

  Unbounce

unbounce.com

Unbounce je pokročilejší nástroj vhodný pro A/B testování vstupních stránek. Nejlevnější tarif stojí v přepočtu 1170 Kč na měsíc. Můžete ale vyzkoušet trial verzi na 30 dní zdarma.

  Convert

convert.com

Convert je A/B testovací nástroj více zaměřený na využívání online marketingovými agenturami. Nejlevnější tarif stojí v přepočtu 1470 Kč na měsíc. Můžete vyzkoušet trial verzi na 15 dní zdarma.

  AB Tasty

abtasty.com

AB Tasty je jednoduchý A/B testovací nástroj. Nejlevnější tarif stojí v přepočtu 800 Kč na měsíc. Můžete ale vyzkoušet trial verzi na 30 dní zdarma.

  KISSmetrics

kissmetrics.com

KISSmetrics je pokročilý A/B testovací nástroj, vhodný pro servery s velkou návštěvností. Nejlevnější tarif stojí v přepočtu 4750 Kč na měsíc. Můžete vyzkoušet trial verzi na 14 dní zdarma.